GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

Profesör Doktor Süleyman Pampal uyardı: İstanbul depremi bana göre geliyor.

ZebaNi

Üye
3 Şub 2023
58
0
6
Kahramanmaraş merkezli 11 ili kapsayan deprem bölgesinde, enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Ancak Türkiye’nin pek çok noktası için tehlike geçmiş değil. Kritik uyarı Profesör Doktor Süleyman Pampal’dan geldi. Deprem uzmanı Pampal, alarmın renginin kırmızı olması gerektiğini vurguladı ve hiç beklemediğimiz bir anda, Ankara’nın sarsılabileceğine dikkat çekti. Hem de çok yıkıcı bir depremle. Ayrıca Pampal, İstanbul ve Ege için de deprem gerçeğine dikkat çekti ve “İstanbul depremi bana göre geliyor” dedi. .
Depremde alarmın rengi kırmızı. Üstelik yalnız Türkiye değil tüm dünya depremin yıkıp geçtiği 11 ilimizi konuşurken, Ankara'da…

"Türkiye'de deprem riski en yüksek yerler neresi?" sorusuna Profesör Doktor Süleyman Pampal çok çarpıcı yanıtlar verdi.

İstanbul ve Ankara'yı deprem konusunda açık açık uyardı.
ANKARA'DA RİSK YÜKSEK"

Süleyman Pampal, "Ankara deprem tehlikesi yüksek alanımız. Ankara aslında dört bir tarafından deprem yaratma potansiyeli olan faylarla çevrelenmiştir" dedi.
İSTANBUL İÇİN FLAŞ UYARI

Pampal, "İstanbul'daki asıl tehlike binalar, 50 bini hasara uğrayacak" açıklamasını yaptı
Deprem uzmanı Süleyman Pampal, uzun zamandır bu faylarda yüksek ölçekli bir deprem yaşanmadığına dikkat çekti..
Pampal sözlerine "büyük bir deprem" kapıda diye de ekledi.

Süleyman Pampal, "Yani kuzeyindeki kuzey Anadolu fayına 80-100 kilometre hemen güneyinden Niğde'den Bor'dan başlayıp Aksaray- Şereflikoçhisar üzerimden Haymana ve Ankara'ya kadar gelen Tuz Gölü fayı uzun yıllardır enerji biriktiriyor. 7 ve üzeri deprem üretme kapasitesi var. Hemen batısında Eskişehir fay zonu var. Ankara'ya 70 km. Yani 50 km'ye kadar Kırıkkale fayı var." şeklinde konuştu.
İSTANBUL DEPREMİ BANA GÖRE GELİYOR"

Pampal, "İstanbul depreminin bana göre artık tetiklenmeye filan ihtiyacı yok. 250 yıllık tekrarlanma süresini doldurdu. 1866 depremini yaratan orta Marmara fayı kırılmak üzere İstanbul depremi geliyor yani" dedi.

.İSTANBUL DEPREMİ BANA GÖRE GELİYOR"

Pampal, "İstanbul depreminin bana göre artık tetiklenmeye filan ihtiyacı yok. 250 yıllık tekrarlanma süresini doldurdu. 1866 depremini yaratan orta Marmara fayı kırılmak üzere İstanbul depremi geliyor yani" dedi.

Üst Alt