GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

Kokunuzu Öne Çıkarmanın Yolları

jeSt

𝕲𝖊𝖞𝖎𝖐𝕱𝖔𝖗𝖚𝖒.𝕮𝖔𝖒
Forum Sahibi
24 Ocak 2023
10,811
363
378
Onlarca seçeneğe rağmen farklı ve özel kokmak mümkün.

  1. Hepimiz aynı kokuyu alabilir miyiz?
  2. Ayırt edici bir koku geliştirmek
  3. Benzersiz içerik ilhamını bulma
  4. Koku katmanlama
  5. Bonus: Kokunuzun hayal ettiğiniz dili konuşması için sabırlı olun!
Parfüm binlerce yıldır bir bakım ritüeli oldu ve çoğumuz için günlük bir temel haline geldi. Araştırmalar, günümüzde parfüm sektörünün ciddi şekilde gelir elde ettiğini ortaya koyuyor, bu da kokunun gücünün açık bir göstergesi.
Koku konusunda sayısız bir çeşitlilik olsa da çoğu insanın benzer kokulara yöneldiği görülüyor. Bu, hepimizin aynı parfümü satın alması anlamına mı geliyor? Ya da parfüm bir popülerlik paradoksu mu yaşıyor?
Eğer siz de kokunuzu öne çıkarmanın yollarını arıyorsanız, bir kokunun nasıl diğerlerinden farklı kılınabileceğini öğrenmek için aşağıdaki uzman görüşlerini inceleyin.
Kokunuzu Öne Çıkarmanın Yolları-1 - Saç Bakım Güzellik

Hepimiz aynı kokuyu alabilir miyiz?

Birkaç arkadaşımızı bir araya getirip onlara en sevdikleri kokuları sorsaydık muhtemelen benzer koku serilerini öveceklerdi. Söz konusu parfüm olduğunda, tıpkı Axe Dark Temptation'un sevilen ikonik kokusu gibi birçok koku kült klasikler olarak karşımıza çıkıyor. Peki koku samimiyeti ve bireyselliği teşvik ediyorsa, neden hepimiz aynı kokulara yöneliyoruz? Veya bu mümkün mü?
Cilt tipimiz, pH dengemiz, hormonlarımız ve kokularımız farklı olduğu için hepimiz benzer şekilde koku alsak da bu, tam olarak aynı olmayabilir. Hepimiz insanları doğal kokularıyla, kullandıkları ürünlerle ve eğer kullanıyorlarsa parfümleriyle ilişkilendiririz. Kokularını oluşturan şey, tüm bunların birleşimidir.

Ayırt edici bir koku geliştirmek

Bir kokunun tende öne çıkması; parfümün nasıl formüle edildiğine ve katmanlara ayrıldığına bağlı. Parfüm formüle etmek bunu yapan her uzman için farklı. Parfüm üreticileri, endüstriyel boşlukları ve tüketici ihtiyaçlarını doldurmanın itici güçleri büyük ölçüde motive edici, diyor. Sonuçta hepsi daha önce orada olmayan güzel bir koku yaratmanın peşinde.

Benzersiz içerik ilhamını bulma

Pek çoğumuzun pudramsı, odunsu, sıcak-baharatlı, tatlı vanilya gibi benzer notalara çekilmesiyle, burnumuz beklenmedik bir kokuyla karşılaştığında ferahlıyor. Bir parfüm uzmanının bakış açısından da bir kokuyu diğerlerinden ayıran şey bu. Koku ailelerini birleştirmek, bireyselliği mümkün kılıyor. Kendi başlarına popüler olmasalar da birçok temel nota veya taşıyıcı nota aynı şeyi yapıyor.
Kokunuzu Öne Çıkarmanın Yolları-3 - Saç Bakım Güzellik

Koku katmanlama

Parfüm, bireyselliğini katmanlama yoluyla da bulabilir. Aşağıda, hatırlamanız gereken bazı önemli ipuçları bulabilirsiniz:
  • Aynı aile içinde var olan kokuları katmanlayarak başlayın. Örneğin odunsu, aromatik ve vanilya birlikte iyi çalışır.
  • Canlı ve meyveli bir kokuyu tercih ediyorsanız, altına sentezlenmiş bir misk katın.
  • Vücutta uzun ömürlü bir koku yaratmak için parfüm sıkmadan önce benzer kokulu bir vücut kremi veya yağı ile cildinize masaj yapın. Bu, kokuyu artıracak ve vücutta daha uzun süre kalmasını sağlayacak.
  • Kokuları katmanlamak ve imza kokunuzu oluşturmak için ilk önce zemini hazırlayan en güçlü kokuyu püskürtün. Bu, kokuların biri diğerine baskın gelmeden karışmasını sağlar. Koku katmanlarınızı vücut boyunca, bileklerin iç kısmına, kulakların ve dizlerin arkasına ve göğüs boyunca bulunan basınç noktalarına uygulayın.
Sonuçta, çevremizdeki kaç kişi aynı parfümü kullanırsa kullansın, aynı kokuyu almadığımız sonucuna varabiliriz. Yani benzer kokuları duysak bile bir parfümün bireyselliği, kişisel deneyimlerimiz ve kokuya bağlı hafızamız aracılığıyla ortaya çıkar. Kullandığımız notalar ve koku ailelerinin birleşiminden hiçbir koku, aslında birbirinin aynısı değildir. Ve katmanlandığında, onu popülerlik paradoksundan kurtaran başka bir koku seviyesi ortaya çıkarır.

Bonus: Kokunuzun hayal ettiğiniz dili konuşması için sabırlı olun!

Başka bir ifadeyle farklı kokulara deneyerek biraz eğlenin. Axe, hemen bugün olmak istediğiniz kişi olmanıza yardımcı olabilecek geniş bir bakım ürünü yelpazesine sahip.
Axe gündelik parfüm: Sıcak çikolata, kehribar ve kırmızı biber; baharatlı meyve, kakule ve frezya, sedir ağacı, silhat ve miskotu nüansları... Hangi tür kokuları severseniz sevin, sizin için bir parfüm mutlaka bulacaksınız. Ayrıca Axe cep parfümleri sayesinde benzersiz koku kombinasyonlarının mükemmel uyumunu her an yanınızda hissedebilirsiniz.
Axe deodorant: Ter kokusunu maskelemeden durduran Axe deodorantlarının etkileyici koku seçenekleri; gün boyu harika kokarak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.
Ayrıca bir koku koleksiyonu nasıl oluşturulur, yazımızı inceleyebilirsiniz.
 
Üst Alt