GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

EKYS başvuruları ne zaman başlayacak? 2023 EKYS başvuru ve sınav tarihi paylaşıldı

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
2,662
0
36
EKYS başvuruları ne zaman başlayacak? 2023 EKYS başvuru ve sınav tarihi paylaşıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2023-MEB-EKYS) 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ertelenmişti. ÖSYM Yönetim Kurulunun kararıyla Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 2023-MEB-EKYS yapılmayacak.Peki, EKYS başvuruları ne zaman başlayacak? 2023 EKYS ne zaman gerçekleştirilecek. İşte EKYS sınav süreciyle ilgili ayrıntılar..

J11vjzQAtU-gmDObkn07wQ.jpg

ÖSYM'nin internet sitesinden, 5 Mart'ta yapılacağı duyurulan ancak Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ertelenen 2023-MEB-EKYS'nin yeni tarihi ve başvuru sürecine ilişkin duyuru yayımlandı.
lyPvLAhqu02IaGutYImskg.jpg

Buna göre, 21 Mayıs 2023'te uygulanacak sınav için 11-13 Nisan 2023'te geç başvuru alınacak.Adaylar başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ile mobil uygulamadan 13 Nisan saat 23.59'a kadar yapabilecek.
dWDyNXnSKkWkchQKyOnCBA.jpg

ÖSYM Yönetim Kurulunun kararıyla Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 2023-MEB-EKYS yapılmayacak. Belirtilen sürede sınav merkezi tercihini güncellemeyen adaylar,- Hatay olan adaylar, Adana ilinde- Kahramanmaraş olan adaylar, Gaziantep ilinde- Malatya olan adaylar, Elazığ ilinde sınava alınacaktır.
Ef7nUwt8WkOzkVd7mNT7oA.jpg

Tüm adaylar, 13 Nisan saat 23.59'a kadar sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

Üst Alt