GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

Adana "yanıyor" | Termometreler 42 dereceyi gösterdi

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
15,104
3
38
Adana

Türkiye'ye Libya'dan gelen sıcak hava dalgasıyla Adana'da nisan ayının son haftası termometreler güneşte 42 dereceyi gösterdi.

kl6ruJeFWkKyZN6KxyDLgw.jpg

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Adana’da hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı.
1hV0pwpmZkaaky-kiLgHAg.jpg

Afrika'dan gelen sıcak hava dalgasıyla kentte nisan ayının son haftasında termometreler güneş altında 42 dereceyi gösterdi.
FWFkCJvgnk-a-fyKhfuwPg.jpg

Parklar ve sokaklar boş kalırken dışarı çıkan bazı vatandaşlar da ağaç altında gölge yerlerde serinlemeye çalıştı.
x0g1VPHgpESUCSYzZL2ygQ.jpg

Merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı'nda dinlenen Yağız Yıldırım (20) ile Abdulkadir Yılmaz (18) yaz mevsimlerinde başka kentlere gittiklerini ya da açık havuzlarda yüzmeyi tercih ettiklerini söyledi.
vADPqqf_-UG1bhKnmnKaLA.jpg

Geçen yıllara göre, bu yıl sıcaklıkların erken başladığını belirten emekli İbrahim Kalkan ise (68), şimdiden hava sıcaklığının 42 dereceyi bulduğu düşünüldüğünde yaz mevsiminin çok zor geçeceğini ifade etti.
LrioKGzJzUKjzozcA4xGgw.jpg

Parktaki spor alanında pedal çeviren 80 yaşındaki Celile Acır da sıcaklığına rağmen Adana'nın dört dörtlük bir kent olduğunu ve vazgeçemeyeceğini belirterek, "Hem sıcak nedeniyle hem de özlediğim için kızımın yanına İzmir Çeşme'ye gideceğim. Orası da öğle saatlerinde sıcak. Ben birçok kente gittim ama illa Adana illa Adana. Sıcak da olsa ben asla bu kentten vazgeçmem, çok seviyorum. İngiltere'de oğlumun yanında 6 ay kaldım ama burayı sayıkladım." diye konuştu.
vI_E-Ge01EuiDEId4kFhEg.jpg

eBdPk9fRC06-4yEPydNApg.jpg

HQpHRaMq4keWP900LYBp7g.jpg

uKkT9G9WbEC1Xsq-QQFF6Q.jpg

Üst Alt