GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

Veda Mektubu dizisinde büyük kayıp! Aslı bebeğini yitirdi, Mehmet tutuklandı...

AyNiL

Üye
25 Mar 2023
9,582
1
38
6475152486b24538e0ffcae9.jpg

Merve Barut / Milliyet.com.tr- Yönetmenliğini Deniz Çelebi Dikilitaş’ın üstlendiği, hikayesini Gamestory senaryosunu ise Deniz Akçay’ın kaleme aldığı Kanal D'nin sevilen dizisi 'Veda Mektubu'nun 13'üncü bölümünde; Mehmet'le buluşmak için evden çıkan Aslı taksinin gelmesini beklerken, içinde kimin olduğu belli olmayan bir otomobil direksiyonu Aslı'nın üzerine sürdü. Otomobil, Aslı'ya çarptıktan hemen sonra kaçtı.

O sırada Aslı'yı arayan Mehmet'in telefonuna yoldan geçen bir vatandaş cevap verdi. Yoldan geçerken Aslı'yı gören kişi, Mehmet'e ''Burada yaralanmalı bir kaza olmuş. Nabzı atıyor ama bilinci yerinde değil. Ben ambulansı aradım'' dedi ve Mehmet kazadan haberdar oldu.

6474fbeb86b24538e0ffca10.jpg

ASLI'DAN GERÇEĞİ SAKLADI

Hastanede Aslı'nın sağlık durumuyla ilgili doktorla konuşan Mehmet, doktordan aldığı ''Eşinizin sağlığı açısından her şey yolunda ama bebeğiniz için çok üzgünüm'' yanıtıyla adete yıkıldı. Aslı gözlerini açtı ve neden hastanede olduğunu sordu. Daha sonra ise Mehmet'e, ''Bebeğimize bir şey olmadı değil mi?'' diye sordu. Mehmet, Aslı'ya gerçeği söyleyemedi.

6474fbf686b24538e0ffca12.jpg

''ÇOCUĞUMU KAYBETTİĞİMİ SÖYLEYEMEDİM''

Haberi alan Alanur ve Beste hemen hastaneye koştu. Mehmet ikisine bebeği kaybettiklerini ancak Aslı'nın haberinin olmadığını belirterek, ''Söyleyemedim. Çocuğumu kaybettiğimi söyleyemedim'' dedi. Mehmet annesine sarıldı ve birlikte gözyaşı döktüler. Bunun sıradan bir kaza olmadığını düşünen Mehmet, Aslı'ya arabayla çarpıp kaçan kişinin kim olduğunu bulmak için komiser arkadaşını arayıp yardım istedi.

6474fc0a86b24538e0ffca16.jpg

ASLI'YA ÇARPAN KİŞİNİN HAKAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Hastanede Aslı'nın yanından ayrılmayan Mehmet, Beste'den Hakan'ın adresini istedi. Beste neden Hakan'ın adresini istediğini sordu. Aslı'ya çarpan kişinin Hakan olduğunu anlayan Beste gözyaşlarına boğuldu. Alanur, Beste'nin evhamlı hareketlerinden bir şeyler olduğunu anladı. Beste de, ''Aslı'ya çarpan arabayı bulmuşlar, Hakan'ınmış'' diye gerçeği itiraf etti.

6474fc0386b24538e0ffca14.jpg

HAKAN GÖZALTINA ALINDI

Komiser arkadaşından aldığı bilgiyle araç sahibinin Hakan olduğunu öğrenen Mehmet, yüzleşmek için soluğu Hakan'ın evinde aldı. Kapıyı açar açmaz bebeğinin ölümüne neden olan Hakan'a saldırdı. O sırada polisler eve girdi Mehmet'i zor sakinleştirdiler. Ardından polisler Hakan'ı tutukladı.

6474fc1d86b24538e0ffca1c.jpg

''BİR DAHA YÜZÜNÜ GÖRMEK İSTEMİYORUM''

Beste kendisini arayan Mahmut'a, ''Kardeşim senin yüzünden bebeğinden oldu. Hakan'ı dövdürtmüştün ya. Kendince misislleme yapmış. Kardeşim şu an bebeğini kaybettiğini bile bilmiyor. Sakın gelme buraya. Bir daha senin yüzünü görmek istemiyorum'' dedi.

6474fc2686b24538e0ffca1e.jpg

HAKAN SERBEST BIRAKILDI

Kamera kayıtlarını polis Hakan'a izlettirdi. Sorguda, aracın kendine ait olduğunu ancak Aslı'ya çarpan kişinin kendisi olmadığını söyledi. Hakan kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti. Komiser arkadaşı Mehmet'i arayıp, ''Birileri suçu Hakan'a yıkmaya çalışıyor olabilir'' dedi. Yeterli delil olmadığı için Hakan serbest bırakıldı.

Veda Mektubu'nda büyük gerilim! Aslı'nın canına kim kastetti?

ASLI BEBEĞİNİ KAYBETTİĞİNE İNANAMADI

Aslı'nın yanına geri dönen Mehmet, ''Sevgilim sana bir şey söylemem gerekiyor. Biz sana söyleyemedik. Bebeğimiz kaybettik'' dedi. Duyduklarına inanmayan Aslı sinir krizi geçirdi. Mehmet'in yalan söylediğini düşündü ve ''Öyle bir şey yok. Öyle bir şey olmadı. Yalan söyleme, git. Çıkar beni buradan. Bebeğim ölmedi değil mi? Kaybetmedim ben bebeğimi. Yalan söylüyorsun'' diye ağladı.

6474fc4a86b24538e0ffca20.jpg

SEHER İLE ALANUR TARTIŞTI

Aslı hastaneden çıkıp evine geri döndü. Beste ve Alanur eve dönmeyip, Aslı'nın yanında kaldılar. Alanur ile Beste'nin Mehmet'in evinde olduğunu öğrenen Seher sabah erkenden oğlunun evine gitti. Gelir gelmez mutfağa girip yemek yapmaya başladı. Alanur bu durumdan hoşlanmadı. İlerleyen dakikalarda Alanur ile Seher kavgaya tutuştu. Mehmet herkese evine gitmesi gerektiğini söyledi ve evde Aslı ile yalnız kaldılar.

6474fc5986b24538e0ffca22.jpg

Aslı hastaneden taburcu olduktan dört gün sonra, Mehmet sürpriz yaptı ve Aslı'ya elleriyle kahvaltı hazırladı. Ancak Aslı arkadaşlarıyla buluşacağını ve kahvaltı yapmayacağını söyledi. Mehmet, Aslı'ya birlikte gitmeyi teklif etti, Aslı istemedi. Mehmet yine de kendisi bıraktı arkadaşlarının yanına Aslı'yı. Kahvaltıya bıraktıktan sonra Aslı'yı öpmek istedi ama Aslı soğuk davrandı.Aslı acısını içine gömüp yaşadıklarını atlatmak için arkadaşlarına ve dışarıya yöneldi.

6474fcef86b24538e0ffca25.jpg

Alanur, Mehmet'i arayıp Aslı'ya ulaşamadığını söyledi. Mehmet, ''Aslı iyi hatta biraz fazla iyi. Derin ile birlikte. Konuşmamız gerekiyor. Aslı ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var'' dedi. Alanur da evde olduğunu ve konuşabileceklerini söyledi. Mehmet, Alanur'a Aslı'ya nasıl davranacağını şaşırdığını söyledi ve yardım istedi.Alanur da Mehmet'e, ''Öncelikle onu anlamaya çalışacaksın. Sen Aslı'nın sana uymasını, o olgunluğu bekliyorsun. Mehmet, Aslı'nın canı çok yanıyor, farkında değil misin? Seninle evlendiğinden beri bilmediği bir ortama adapte olmaya alışıyor. Anne olma fikrine alışmışken bebeğini düşündü. Ne yapsın o da kapattı demekki kendini. Sabredeceksin, bekleyeceksin ve her zaman onun yanında olacaksın'' dedi.

6475005c86b24538e0ffca4f.jpg

BESTE, MAHMUT'TAN ÖZÜR DİLEDİ

Hakan'ın serbest bırakılmasının ardından Alanur, Beste'yi arayıp, ''Bunun altından Seher çıkacak'' dedi. Beste hemen Mahmut'u arayıp özür diledi. Beste, ''Çok utanıyorum. O an o korkuyla sana neler söyledim'' dedi. Mahmut anlayışla karşıladı. Kendini affettirmek isteyen Beste'yi Mahmut yemeğe davet etti.

647500af86b24538e0ffca52.jpg

ALANUR, SEHER'İ SUÇLADI

Alanur, Seher'in yanına gidip ''Polis bile inanmıyor Hakan'ın yaptığına. Ya sen yaptın ya da senin tayfandan biri yaptı'' dedi. Seher, Alanur'u ''Neye inanmak istiyorsanız inanın. Özel günümde tadımı kaçırmayın. Bu kadar küçültmeyin kendinizi. Bir kadına takışmıyor. Biraz onurunuz, kendinize saygınız olsun. Bunca yıl geçtikten sonra bile istenmediğinizi hazmedemiyorsunuz'' dedi. Alanur, ''Senin parmağın olduğunu biliyorum'' deyip gitti.

6475010386b24538e0ffca55.jpg

MEHMET, ASLI İLE EFE'Yİ BİRLİKTE GÖRDÜ

Arkadaşlarıyla dışarı çıkan Aslı, herkes gittikten sonra Efe ile birlikte kaldı ve dolaşmaya başladılar. Aslı'ya ulaşamayan Mehmet, bulunduğu konuma telefondan bakıp yanına gitti. Sokak sokak Aslı'yı arayan Mehmet, Aslı'yı Efe ile sarılırken gördü. Sinirlerine hakim olmayan Mehmet, Efe'ye kafa attı ve Aslı'yı kolundan tutup arabaya götürdü. ''Ben senin şoförün değilim öne oturacaksın'' deyip Aslı'yı arabaya bindirdi.

647505b486b24538e0ffca5c.jpg

Eve geldiklerinde Aslı'ya, ''Aramızın bozuk olduğu her an o çocuğun yanında bitmesi normal mi?'' diye sordu. Mehmet, Aslı'ya ''Niye her şeyin suçlusu ben oldu? Bana esip yağamazsın bu şekilde. İstersen bütüne evi parçala. Bugün bu hesaplaşma olacak'' dedi. Mehmet'in sözleri üzerine Aslı da ''Senden nefret ediyorum. Senden de, kendimden de nefret ediyorum. Oldu mu, duydun mu?'' dedi. Mehmet de, ''Ben de senden de kendimden de nefret ediyorum. Oldu mu?'' diye sordu. Aslı, yine Mehmet'e Hatice'yi hatırlattı. Tartıştıktan bir süre sonra duruldular. Her şeyi toparlamak isteyen Mehmet, Aslı'ya baş başa tatile çıkmayı teklif etti ve plan yapmaya başladılar.

6475058986b24538e0ffca5a.jpg

ZİYA, ALANUR'DAN ALDIĞI MESAJLA YIKILDI

Alanur elindeki son kozu oynadı ve Ziya’ya aslında mektubun kimin yazdığını söyledi. Ziya ile Seher evliliklerinin 30'uncu yılını kutladıkları sırada Ziya'ya Alanur'dan bir mesaj geldi. Alanur'un ''Hayatı nasıl ıskaladık kendin dinle'' diye gönderdiği ses kaydında Seher'in söylediklerini duyan Ziya beyninden vurulmuşa döndü.

647509f786b24538e0ffca71.jpg

Ses kaydında Seher'in, ''Ben sadece bir mektup yazdım. Tek bir mektup. Başka hiçbir şey yapmadım. Sonrasında birbirlerini aramadılar bile. Aşkları o kadar güçlü değilmiş. Tek bir hamlede yıkılıp yok oldular. O kadın Ziya'ya layık değildi. Ben Ziya'yı korudum. Onun iyiliği için mücadele ettim.'' şeklindeki sözlerini dinleyen Ziya'nın suratı düştü. Seher, Ziya'nın bir şey sakladığını anlasa da Ziya gerçeği bildiğini Seher'e söylemedi.

647508bd86b24538e0ffca64.jpg

MEHMET'TEN ASLI'YA SÜRPRİZ

Mehmet, Aslı'ya sürpriz yaptı ve Roma'ya bilet aldı. Mehmet'in sürprizi karşısında Aslı çok mutlu oldu ve şaşırdı. Aslı hemen Alanur'u aradı ''Sana bir haberim var. Ben Roma'ya gidiyorum. Mehmet sürpriz yapmış, bilet almış'' dedi.

64750cb986b24538e0ffca76.jpg

MEHMET CİNAYET ŞÜPHELİSİ OLARAK TUTUKLANDI

Aslı ile Mehmet havaalanına gitmek için yola çıktıklarında polis çevirmesine takıldılar. Polisler, Mehmet'i araçtan indirdi. Polisler, ''Mehmet Karlı, eşinize çarpıp kaçan aracın şoförünü öldürme şüphelisi olarak hakkınızda yakalama kararı var'' dedi ve Mehmet'i tutukladı.

6475116286b24538e0ffcaad.jpg

Zengin oyuncu kadrosunun yanı sıra kalplere dokunan hikayesi ile de çok konuşulan 'Veda Mektubu', yeni bölümleriyle her pazartesi 20.00'de Kanal D'de...

Üst Alt