GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

makyaj sıralaması

RoJ

Üye
24 Ocak 2023
81
0
6
Makyaj adımları

Makyaj yapmak kendi içinde kuralları olan bir sanattır. Çoğunlukla sıralama aynıdır ama eser hep farklıdır. İyi bir makyaj yapmak için, kuralları biliyor olmak çok önemlidir. Öncelikle, cildin çok iyi temizlenmiş ve nemlendirilmiş olması gerekir. Makyajın bazı (yani cilt) ne kadar iyiyse, o kadar güzel sonuç elde edilir.Sırasıyla makyaj adımlarını ele alacak olursak,

1. Adım;

Kapatıcı; cilt temizliğini yapıp,nemlendiriciyi uyguladıktan sonra, ilk iş ciltteki kusurları kapatmaktır.Kapatıcı ile fondöten farklı şeylerdir. Kapatıcıyı fondötenin daha yoğun kıvamlı olan hali şeklinde düşünebiliriz. Kapatıcıyı uygulamak oldukça önemlidir. Eğer uygulamazsanız ve cilt kusurlarınız varsa, o kusurları kapatmak için yoğun fondöten sürmek isteyeceksiniz. Bu da maske görünümü oluşturacak. Kapatıcı uyguladığınız bölgeye az da olsa pudra sürüp sabitleyin ki hiçbir yere oynamasın.

2. Adım;

Fondöten; kapatıcıdan sonra cilt teninize uyumlu fondöteni ince bir tabaka halinde cildinize yedirerek uygulayın.Boynunuza uygulamayı unutmayın. Burada önemli nokta cilt tipinize uygun fondöten bulmaktır. Yoksa cildiniz fondöteni kusabilir veya ağır gelebilir. Fondöten çeşitleri ile ilgili bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan ‘cildiniz için en iyi fondöten hangisi’yazımızı okuyabilirsiniz.

3. Adım;

Concealer; önemli bir konu olan ve kimileri tarafından aydınlatıcı olarak tabir edilen concealer, kullanım sırasında değişiklik gösteren bir üründür. Kapatıcı kadar yoğun yapısı yoktur ve amacı sürülen yerleri aydınlık göstermektir. Fondötenden sonra kullanılmasının sebebi, likit bir ürün olduğundan fondöten ile beraber harmanlanıp doğal sonuç vermesi içindir. Ancak bu ürün bazen makyaj tamamlanmaya yakın, aydınlatılmak istenen bölgeye yeniden uygulanıp sabitlenebilir. Bu yüzden makyaj sıralaması değişebilir.

4. Adım;

Pudra; tüm likit ve krem ürünlerin sabitlenmesi gerekir. Bu sebeple pudra kullanılır. Pudra, ten renginde veya transparan olabilir. Böylelikle fondöten, kapatıcı, concealer cilde sabitlenecek ve hiçbir yere gitmeyecekler. J

5. Adım;

Far bazı ve göz makyajı; eğer farınızın uzun süreler dayanmasını istiyorsanız far bazı şarttır.Bunun için özel ürünler üretilmiş olmakla beraber, onları kullanmak zorunda değilsiniz. Yapacağınız göz makyajının rengine uyumlu bir krem far veya bir parça fondöten bile farın göz kapağınızda uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır. Bundan sonra sıra göz makyajında; önce farı uygulayıp daha sonra eyeliner ve maskarayı sürmelisiniz.

B54TGG Woman applying eye shadow make up cosmetics

6. Adım;

Allık; seçtiğiniz renklerle uyumlu bir allığı yüz şeklinize göre sürmeniz en doğalı olacaktır. Cildiniz canlı ve fresh görünecek. iyi Allık nasıl sürülmeli;allığı keskin hatlarla uygulamayın. Allığı azar azar alarak oval hareketlerde uygulayın.

7. Adım;

Ruj; rujun dudaklarda iyi görünmesi için önceden bir dudak balmı veya dudak kremi sürerek dudaklarınızı nemlendirin.Böylece sürülen ruj dudaktaki çatlaklara dolmayacak. Eğer dudaklarınızın kuru ve yıpranmış olduğunu düşünüyorsanız makyaj sayfamızda bulunan ‘dudaklarınıza iyi bakın’ yazımızı okuyabilirsiniz. Özel bir güne davetliyseniz, dudak bakımınızı bir gün önceden dahi olsa mutlaka yapın. Dudağınızı nemlendirdikten sonra rujun kalıcı olmasını isterseniz kullanacağınız renk ile uyumlu bir dudak kalemini tüm dudağınıza sürüp, üstüne rujunuzu sürebilirsiniz.

8. Adım;

Aydınlatıcı; krem veya toz formlarında olan aydınlatıcılardan dilediğinizi, aydınlatmak istediğiniz bölgelere sürün. Krem allık tercih ederseniz, sürdükten sonra pudra ile sabitlemeyi unutmayın.

9. Adım;

Sabitleyici; makyajın hemen bozulmaması için tasarlanmış bu ürünler ile makyajınızı sabitleyip uzun süre kullanabilirsiniz.

Üst Alt