GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

Makyaj nasıl yapılır?

RoJ

Üye
24 Ocak 2023
81
0
6
Makyaj nedir,Makyaj nasıl yapılır?

Sizin için hazırladığımız bu yazıda;’’Temel Makyaj Videoları’’sayfamızda yer alan videolardan derlediğimiz orijinal resimler eşliğinde makyaj nedir, makyaj nasıl yapılır? sorularının cevaplarını vereceğiz. Makyaj yapmak, çok eskilere dayanan ve günümüzde ise gittikçe daha kolaylaşan bir çeşit sanattır. Kendi içinde çeşitli alanlara ayrılmakla beraber herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir şeydir. Bir göz kalemi ve bir ruj ile çok güzel bir makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj yaparken bilinmesi gereken bazı teknik detaylar bulunur. Nasıl makyaj yapılacağını öğreten kurslar olmakla beraber makyaj yapmanın temel adımlarını öğrenmek için kursa gitmeye gerek yoktur. Daha profesyonel hale getirmek için ise makyaj kurslarından faydalanmak oldukça iyi olur.

Bizim yazımızda makyajın temel adımlarından bahsederek makyaj yapmak ile ilgili aklınızda bir resim canlanmasını sağlamaya çalışacağız.

İyi ve güzel bir makyaj yapmak için elinizde olması gereken temel malzemeler;

-kapatıcı

-fondöten

-transparan veya toz pudra

-allık

-far

-maskara

-ruj

Makyaja başlarken 1. Adım kapatıcı;

İlk olarak kapatıcı nedir ondan bahsedelim. Kapatıcı,fondötenden daha yoğun yapıdadır ve küçük bir miktar kullanılması yeterli olur. Yüzünüzde sivilceler, göz altlarındaki morluklar, sivilce izleri varsa ufak bir miktar kapatıcı kullanarak kapatmanız daha sağlıklı bir sonuç verir.

2. Adım fondöten;

Kapatıcıyı uyguladıktan sonra ten renginize uygun olarak aldığınız fondöteni tüm yüzünüze ve boynunuza eşit oranda yaymalısınız. İyi bir ten makyajı için ilk kural ciltle örtüşen bir zemin hazırlamaktır.

3. Adım pudra;

Herhangi bir transparan veya ten renginize uygun pudrayı fondötenden sonra uygulayın. Pudrayı eğer bir sünger yardımı ile sürüyorsanız tampon hareketler yapmalısınız. Diğer türlü fondöteni yerinden oynatarak kötü bir görünüme yol açar. Fırça ile uygularken de süpürerek değil, yine tampon hareketler yaparak uygularsanız en iyi sonucu alırsınız.

4. Adım allık;

Kullanacağınız far rengine uygun bir allığı yüz şeklinize göre uygulayın.Allık uygularken dikkat etmeniz gereken nokta, yanaklarda keskin bir hat oluşumunu engellemek. Bu yüzden allığı dairesel veya farklı açılardan uygulayın. Yanaklarda kendiliğinden oluşmuş bir renk görüntüsüne ne kadar yakınsanız o kadar başarılısınız demektir. Bunun için bol bol pratik yapabilirsiniz.

5. Adım far;

Göz şeklinize ve göz yapınıza uygun far oyunları yaparak gözlerinizi ortaya çıkarabilir, daha gizemli veya daha masum bir hava katabilirsiniz. Far uygularken dikkat etmeniz gereken konu, kullandığınız renkler arasında geçişi iyi yapmak ve olabildiğince doğal hatlar oluşmasını sağlamaktır. Bunun için bol bol karıştırma fırçanızı kullanmalısınız. Koyu renkler gizlemek, açık renkler ön plana çıkarmak için kullanılır. Bundan yola çıkarak çok güzel makyajlar yapabilirsiniz. Son olarak da eye liner (aylaynır) ile makyajın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

6. Adım maskara;

Nereyse olmazsa olmazdır. Kirpikleriniz uzunsa çok sorun olmamakla beraber eğer kısa kirpiklere sahipseniz maskara konusunda deneme yanılma yaparak kendisine en uygun ürünü seçebilirsiniz.

7. Adım ruj;

Yaptığınız makyaja uygun renkte bir ruj sürerek makyajı sonlandırabilirsiniz. Ruj sürerek dikkat edilmesi gereken nokta, ruju çok taşırmamak ve dudak çizgisinde ilerlemektir.

Bütün bunlara ilaveten bronzer kullanarak yüz hatlarınızı belirginleştirebilir, aydınlatıcı kullanarak yüzünüzde istediğiniz yerleri ön plana çıkarabilirsiniz. Makyaj yapmak aslında daha güzel yapmaz; var olan güzelliği ön plana çıkarır. Bu yüzden makyaj yaparken olabildiğince doğal olmasına özen gösterirseniz harika sonuçlar elde edersiniz.

Üst Alt