GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

kankamın sevgilisinden nefret ediyorum !!!

RoJ

Üye
24 Ocak 2023
81
0
6
kankamın sevgilisinden nefret ediyorum !!!

Yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyordu. Nasıl da güzel zaman geçiriyordunuz onunla… Nereden çıktı bu adam? Üstelikte çok itici!

Sanırım bu sorunu çoğumuz yaşıyoruz…En sevdiğiniz arkadaşınız, biriyle flört etmeye başlar ve siz o adamdan hiç mi hiç hoşlanmazsınız.Bir kadın için yönetilmesi en zor durumlardan birisidir;Arkadaşın sevgilisine gıcık olmak.

Peki, ne yapmak gerekli? Bu durumu arkadaşımızı incitmeden nasıl söyleyebiliriz? Bu sorunun üstesinden gelmeniz için izlenecek yöntemler şu şekilde ;

Kendinizle bir yüzleşme yapmalısınız.Bu yüzleşmeyi yaparken dürüst ve adil olmanız gerekir.

Kendinize sormanız gereken soru şu;Arkadaşınızın erkek arkadaşı gerçekten itici birisi mi,yoksa siz mi kıskançsınız?

‘’Sanırım ben kıskançlık yapıyorum.’’ diyorsanız; Arkadaşınızla alıştığınız bir ilişkiniz vardı ve bundan keyif alıyordunuz. Bu adam hayatınıza dahil olduğundan beri, arkadaşınızı göremiyorsunuz ve ihmal edildiğinizi düşünüyorsunuz.Eğer arkadaşınız sizin için değerliyse, çıktığı adamla güzel vakit geçiriyorsa onun mutluluğu sizin içinde önemli olmalı. Ona karşı anlayışlı olun. Güzel bir ilişki yaşaması için alan yaratın. Ayrıca, bir de şöyle düşünün; Siz sonsuza kadar onunla birlikte yaşamayacaksınız. İkinizde yeni ilişkiler ve belki de evliliklere yelken açacaksınız. Yine de bu kıskançlık duygusunu atamıyorsanız,sizinde birileri ile flört etme zamanınız gelmiştir. J

‘’Hayır, kıskançlıkla ilgisi yok, adam resmen arkadaşımı kullanıyor!’’ diyorsanız;Bu durumu sürekli gözlemliyorsunuz. Yemekte veya bir ortamda adam elini cebine hiç atmıyor, sürekli hesabı arkadaşınız ödüyor. Veya onun yokluğunda size karşı tavırları hoşunuza gitmiyor. Bir telefon konuşmasına şahit oldunuz ve tarzı arkadaşına gösterdiği yüzüyle taban tabana zıttı… Bu ve benzeri olumsuz davranışlarını gördüğünüz birisi hakkında arkadaşınızla konuşmalısınız.Ama nasıl?

ü Öncelikle,kankanızın sevgilisi hakkında söyleyeceğiniz olumsuz şeyler direkt suçlama niteliği taşımamalı.Mesela hesabı hep arkadaşınız ödüyor ve sevgili Tolga elini cebine atmıyor.’’Niye Tolga ödemiyor da hep sen ödüyorsun?’’benzeri bir çıkışma yerine,’’Sanırım Tolga bizi bir gün çok güzel bir yere götürecek,yoksa bu kadar eli sıkı olacağını düşünmüyorum.Var dır bir bildiği…’’gibi dolaylı bir cümle kullanmanız daha yararlı olabilir.

ü Arkadaşınıza,onun iyiliğini istediğinizi anlatan samimi cümleler kurun.’’Tolga’yı çok sevdiğini biliyorum ve bu sevgine saygı duyuyorum. Bununla birlikte, X,X,X konularda gözlemlediğim birkaç şeyi seninle paylaşmak istiyorum, çünkü benim için değerlisin.’’ gibi bir cümleyle giriş yapabilirsiniz…

ü Doğru yer ve zamanda bu paylaşımı yapın. İki arada bir derede, acele alınan bir kararla bu tür paylaşımları yapmayın.Arkadaşınızdan konuşmak için bir randevu alın ve sakin bir yer seçin.

Sizin kıskançlığınız veya o adamın kişiliksizliği… Neden her ne olursa olsun, bir şekilde kopan bir ilişki varsa ve siz o ilişkiyi kurtarmak için doğru adımlar attıysanız içiniz huzurlu olsun. Herkes kendi yolunu kendi çizer… Çok hırpalamayın kendinizi.

Üst Alt