GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

İos Ne Demek? Hangi Cihazlar İos İşletim Sistemi Kullanır, Avantajları Nelerdir?

jeSt

𝕲𝖊𝖞𝖎𝖐𝕱𝖔𝖗𝖚𝖒.𝕮𝖔𝖒
Forum Sahibi
24 Ocak 2023
11,330
365
378
IOS7_Logo-300x178.png

Telefonlarda kullanılan işletim sistemleri vardır. IOS işletim sistemi de o telefon işletim sistemlerinden bir tanesidir. IOS işletim sistemi en gelişmiş telefon işletim sistemleri arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca IOS işletim sistemi ile ilgili pek çok çalışma yapılmaktadır. IOS işletim sistemi dünya genelinde sürekli olarak kullanılmaktadır. Peki IOS ne demek? Hangi cihazlar IOS işletim sistemi kullanır? IOS işletim sisteminin avantajları nelerdir? İşte IOS işletim sistemi ile ilgili tüm detaylar.

IOS Apple tarafından geliştirilmiş olan bir işletim sistemidir. Dünya'nın en ünlü işletim sistemlerinden bir tanesidir. IOS işletim sistemi dünya genelinde 40 dili desteklemektedir. Kapalı kaynak ile yazılmış olan bir işletim sistemidir.

IOS Ne Demek?

IOS demek Iphone Operating System olarak bilinmektedir. Iphone Operating System olan işletim sistemi IOS kısaltılmış şeklindedir.

Hangi Cihazlar IOS İşletim Sistemi Kullanır?

Apple tarafından belirlenmiş olan IOS kullanan cihazlar yer almaktadır. IOS işletim sistemini de yalnızca Apple tarafından üretilmiş olan cihazlar kullanmaktadır. IOS kullanan işletim sistemleri şu şekildedir;

Iphone

- Ipad

- Apple TV

IOS Avantajları Nelerdir?

1) Güvenlik

Ios işletim sistemlerinin en önemli avantajları arasında güvenlik gelmektedir. Güvenlik Apple için en önemli avantajlardandır. IOS sistemi son derecede güvenlidir. Tasarımı ve alt yapısından önce IOS işletim sistemi güvenliğinden dolayı kullanıcılar tarafından tam not almaktadır.

2) Kolay Kullanım

Hem sade hem de şık bir tasarıma sahip olan IOS işletim sistemi kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bundan dolayı diğer işletim sistemlerine göre kolay kullanım avantajı ile bir adım daha ön plana çıkmaktadır.

3) Yüksek Performans

IOS kullanıcılara yüksek performans hizmeti sunmaktadır. Apple tarafından kontrol edilen bu cihazlar donanımsal olarak oldukça hızlı çalışmaktadır. Donma sorunları yaşanmamaktadır.

Üst Alt