GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

Biraz insan tanımak gerekir.

Yazar

Üye
30 Ocak 2023
228
0
16
Başlangıç;

Yaşanmış bir hikayedir aslında olur olmaz zamanda karşına çıkan kötü insanların bazen size nasıl iyi geldiği ile alakalı bir hikayemiz.

İşlerin de yeni işe başlayan Samet isminde bir arkadaş vardı çok gergin ve çok asabiydi, sürekli tartışmalara giriyor fark ettim haksızlıklara gelemiyordu.

Öğlen yemek molasında yemek yerken tabldotuna yemeği az konuldu diye aşçı ile tartışmaya başladı bende dayanamayıp yanına yanaştım.

Kardeşim derdin ne diyerek konuşmaya başladım bana abi sen karışma lütfen dedi, o kadar şaşırdım ki, Samet'e mesai sonrası konuşalım dedim, tamam abi nasıl istersen dedi. Akşam 6 civarı Samet ile dışarıda buluştuk ve neden sürekli gergin olduğunu sordum.

Samet mali durumunun kötü olduğunu ve gerginliğinin de bundan dolayı olduğunu anlattı, aslında bu durum genel olarak ülkenin durumunu gösteriyordu.Samet'e bu iş harici mesleği olup olmadığını sordum kendisinin motor mesleği bitirdiğini ve motor ustası olduğunu anlattı peki MEY. Fab. Neden hamallık yaptığını sordum, iş bulamadığını anlattı.

Bizim Adana/ceyhan 'da Çiftliğimizde 3 traktör çalışmaktadır 2 'si motor arizası yüzünden yatmakta ve çiftliğe bakan dayım her adanaya geldiğinde bundan yakınıyordu, zaman geçti ilhami dayım nasıl olduysa tarlayı köyü bırakip adanaya geldi.

Adanaya geldiginde bize uğramadan gezmezdi,bize geldiğinde sohbet esnasinda traktorlerin ne durumda oldugunu sordum hala yatıyorlar dedi, bende dedim sana bir usta getiricem bir baksin dedim ama,bana dedi çaresi yok oğlum baya masraf istiyor dedi, bende baksın bir dedim tamam dedi.

Samet ile izin günümüzü denk getirip çiftliğe gittik Samet bunlardan adam olur abi dedi ama benim zamana ihtiyacım var her iki işte çalışamam dedi,beraber işyerinde düşündük senelik izin almasını alırsa eğer yapabilirmisin dedim zor abi dedi.

Düşündüm ne yapabilirim dayımı aradım ararken benden önce davranıp çiftliğe bakacak bir adam aradığını orada çalışan kişinin ayrıldığını söyledi,ne maaş alıyor diye sordum samet'in aldığından daha fazla ve samet'in 2 çocuğu eşi vardı.

Samet'i bir akşam yemeğe çağırıp çiftliğe bakmasını orada 2 oda bir salon ev ve çiftliğin tüm nimetlerinden faydalanacağını belirttim, Samet eşi ile görüşmek istediğini ve çiftliğe bakmak isteklerini söylediler.

3 gün geçti Samet aradı tamam abi dedi ve Samet ile beraber evini çiftliğe taşındı ve suan orada 8/9 senedir yaşıyorlar.

"hiçbir insanoğlunu tanımadan,anlamadan yargılamayın"

Üst Alt