GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet sohbet Hosting sohbet Hosting

"Beşiktaş en az 7 transfer yapacak"

JeSteR

Siempre Hasta La Victoria
Üye
24 Ocak 2023
9,884
5
38
İşte Aslan'ın açıklamaları: "Beşiktaş stoper alacak, Saiss'in gitme olasılığı hala güçlü. 8+3 kuralının bir sezon daha devam edecek olması stratejiyi değiştiriyor. Burada Talha - Colley ikilisi öne çıkıyor ama Saiss giderse stoper alınması gerektiğini düşünüyorum. Colley'i beğeniyorum ama bir segment daha üstü stopere bence ihtiyacı var. Orta sahaya 2 takviye yapacak Beşiktaş. Maxim çıkıyor denklemden, 3 oyuncu kalıyor; Amir, Salih, Gedson. Oraya iki takviye yapacak Beşiktaş. Ghezzal'in bölgesine bir transfer yapacak, Redmond ya da başka biri. Redmond'un gidişatına göre oraya bir transfer daha yapacak. Sol açık alacak Beşiktaş. Cenk orada ama oraya bir isim daha alacak. 10 numara alacak, bir tane de forvet alacak. 7 transfer gözüküyor. 6 olur 8 olur ama bence 7'nin üzerine kesin çıkacak, 10'a doğru gidece bu rakam. Bunların hepsi 11 oyuncusu değil ama kuru kalabalık yapsın, idmana çıksın diye alınan oyuncular değil, sahada olacaklar. Şenol Güneş kulübedeki adamdan da faydalanmasını bilen bir adam. Futbol takımını 16-17 kişi olarak düşünmeliyiz. Dele Alli yok, Welinton yok, N'Koudou yok. 5 oyuncu değişikliğinin de olduğu yerde hocalar daha güçlü kulübeler istiyor, maharetini konuşturuyor, hoca özellikleri ortaya çıkıyor. Rosier ilk senesine döndü, fişek gibi oynuyor, niye? Onur var orada. Beşiktaş bu noktada çok eksik. Yabancı oyuncularda bu rekabetin oluşturulması lazım. Saiss'in ayrılma olasılığı yüksek. Premier Lig dışında Championship'ten de isteyenler var. Dünya Kupası'nda yaptığı sükseyle öyle bir hayali de var. Ayrılma olasılığı yüksek. Redmond'un eşinin ayrılmak istediğini biliyoruz. Aileden daha öneml bir şey yok bu hayatta, serüveni beraber yaşıyorsun sonuçta. İmkanları iyi olan bir insan için İstanbul yaşanacak en iyi şehirlerden bir tanesi. Vodafone Park Avrupa'nın en iyi statlarından biri. Her hafta 40 bin kişi, dolu stat. Deplasmana gidiyorsun havaalanında karşılıyorlar, para da iyi kazanıyorsun. Burada forma rekabeti İngiltere gibi de değil, kalırım ben olsam. Atiba'nın oğlanlar burada aslanlar gibi büyüdü işte. Redmond olmazsa olmaz bir oyuncu değil. Son dönemde bir çıkış var ama istikrar lazım bana. Gönül rızasuı fazla olmazsa hikaye çok başka yere gider. Ne Remond'lar geldi geçti Beşiktaş'tan... Kalırsa Beşiktaş'ın işine yarar ama kalmazsa Beşiktaş bir Redmond bulacaktır. Ghezzal gidecek haberleri çıkıyor ama Ghezzal her hocanın planında olur. Şenol Hoca'nın da planında var ve önümüzdeki sezon da yüzde 99 Beşiktaş'ta devam edecek. Ayrılması için bir sebep yok şu anda. Beşiktaş niye sağ açık arıyor? Ghezzal oynasa bile ikinci bir isim yok. Redmond senin değil, kiralık. Ghezzal de sakat. Beşiktaş kimseye duygusal davranamaz, oraya da alternatif bakacak. Hoca ne diyorsa yönetim o yolu izlemeli. Mert Günok ve Salih Uçan'ın sözleşmeleri aslında birer yıl daha var, 2024'te bitiyor ama Beşiktaş ikisiyle de yeni sözleşme yapacak. Maaşları iyileştirilecek. Cenk'in zaten opsiyonu devreye girmişti ama rakam belli değildi. Üçüyle de Beşiktaş lig biter bitmez imzayı atar. Beşiktaş'ın direkt Origi'ye resmi teklif yapması gibi bir durum yok ama hücum bölgesine katkı yapmak istediğini biliyorum. Ben geçmişinde iyi takımlar olan, popüler dönemler olan oyuncuları severim. Şenol Güneş olmasa aynı şeyi söylemem ama Origi gibi örnekler var Şenol Güneş'in geçmişinde. Tribüne de maça adam getirecek, acayip işler yapan adam lazım. Şimdilik resmi bir şey yok ama Beşiktaş o skalada bir ismi takıma katacak. Aboubakar var, Cenk var diyebilirsiniz, o öyle değil. Cenk sol oynuyor. İyi takımın 3 golcüsü olur. Beşiktaş o skalada bir isim bakıyor, Origi olur ya da olmaz. Kondogbia'da biraz gerçekçi olmak lazım. Sen şampiyon olamadın, Şampiyonlar Ligi'ne gidemedin, ödenecek bütçeler var. Konferans Ligi'nin de bir getirisi olacak ama gerçekçi hareket etmesi lazım Beşiktaş'ın, çok mümkün görmüyorum yani. Masuaku ikna ederse Allah razı olsun derim ama fiyatına bakmak lazım. Bonservisi olmasa yıllık ücreti tolare edebilirsin ama o rakamlara çıktığın zaman takım dengesi başka yere gidiyor. Ayaklarının yere basması lazım Beşiktaş'ın. Gedson çok kıymetli şu anda, Beşiktaş'ın en değerlisi. Premier Lig'den, Portekiz'den, Hollanda'dan teklifler var ama Beşiktaş bir plana odaklanmak istiyorsa ki istiyor, Gedson bu planın en önemli dişlisi. Ben olsam tutmaya çalışırım. Gedson'u kaça satacaksın da kâr edeceksin? Yüzde 50'si Beşiktaş'ta. 20 milyon Euro teklif gelir mi, çok emin değilim. Sattın 10 milyon Euro kaldı, kârı 4 milyon. Ortada kupa var mı? Ben tutarım. Şu an futbolda en keyif aldığımız şey kendi yarı sahasından alıp rakip sahaya dripling yapan oyuncu. Böyle adamlar tek tük kaldı, bir tanesi de Gedson Fernandes. Masaya parayı koydukları zaman bazen hayır diyemiyorsun ama umarım kalır. Sahada olduğu zaman "yaparsa bu yapar" dediğin adamlardan bir tanesi. Gedson'u çıkardığın zaman orayı çok vasat bırakıyorsun, Amir, Salih, Necip var. Borini'yi ben isterim Beşiktaş'a. CV'si göz kamaştıran bir adam. Beşiktaş devre arasında denedi ama 6 ayı kalmış oyuncu için çok fazla para istedi Karagümrük, Beşiktaş bunu vermedi. Beşiktaş'a ne lazım? 10 numara ve solda oynayabilecek bir adam. Kanat oyuncusu için çok yüksek skor katkısı var Borini'nin, bulamıyorsun böyle adam. Bonservisi de yok. Yaşı 2 sene daha kaliteli seviyede oynayabilmeye müsait. Şenol Güneş'in istediğini biliyorum, hoca istiyorsa da bu iş olur. Zajc'ı Beşiktaş'ın istediğini biliyorum. Fenerbahçe hikayesi nereye gidecek bilmiyoruz. Beşiktaş'ta işe yarar mı bence çok yarar. Beşiktaş Konferans Ligi'nde oynayacak. İçerde Salih'i, yabancının serbest olduğu yerde Zajcı kullanırım. Hoca için önemli olan skor yapacak oyuncu, kreatif oyuncu, al ver herkes yapıyor artık. Zajc'ı ister Beşiktaş. Hocanın beğendiğini biliyorum ama "illa ki alın" diye bir şey yok. Yusuf gelecek diyecek ki hocam, eni eski Yusuf yap. Ben de söz veriyorum eski günlerime döneceğim diyecek ki Beşiktaş Yusuf'u alsın. Ben yıllarca Yusuf övdüm, içim eriyordu izlerken ama Yusuf erken doydu, bu tehlikeli bir şey yaptığın meslekte. Futbol hele buna hiç müsait değil. Bu Yusuf'a halı sahada 10-11 maç olsa şüphe edersin. O yüzden Beşiktaş'ın istemesi önemli değil, Yusuf'un Beşiktaş'ı ikna etmesi lazım. Beşiktaş ihtiyaç bazlı bir strateji izleyecek. Yusuf'u almak sadece Yusuf'u almak demek değil, o mevkiye alacağın başka bir oyuncudan da vazgeçmek. Ben çok olacağını düşünmüyorum ama Yusuf da gelsin, maddi olarak zorlamaz derlerse gelsin isterim. Hoca isim vermez, mevki belirler. Çok nadir çok sevdiği isimler vardır. Hoca mevki söyler. Önüne liste gelir, hoca bunları izlemeye başlar, ondan sonra ikna olur, "bunların içinde bu" der. Hocaya rağmen transfer yapılamaz Beşiktaş'ta, yaparım diyen de yalan söyler. Karavanası çok azdır Şenol Hoca'nın. Zaten Ahmet Nur Çebi'nin de başka planı yok, hoca ne derse o olacak." Duhuliye.com

Üst Alt